Friday 14
Hour Company / Show Type Nationality Duration Site
22:30 La Rotative / La Roue de la Mort França 45'
23:15 Circ Xic / Teatre de Funàmbuls Catalunya 50'
23:30 Cia Espai Dual / Be God Is Catalunya 50'
00:30 Isaac Jurado / Imperfecte Catalunya 50'
Saturday 15
Hour Company / Show Type Nationality Duration Site
11:00 Cia El que ma queda de teatre / Els secrets de Mr Stromboli Catalunya 45'
12:00 Cia Los Herrerita / Circ a les Golfes Catalunya 120'
12:30 Circ Xic / Teatre de Funàmbuls Catalunya 50'
16:30 Escola de Circ Trampoline 2000 / Allez Hop França 40'
17:00 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
17:30 Cia Pepa Plana / Suite Catalunya 40'
17:30 Cia Alta Gama / Adoro Catalunya / Argentina 45'
18:00 Mencho Sosa / Football Show Argentina 45'
18:00 Cie le Petit Monsieur / Deux Secondes França 30'
18:30 Indaco Circus / Rechazos y caídas Itàlia 40'
18:30 Varuma Teatro / Espectáculo Mínimo Andalusia 45'
18:30 Circ Xic / Teatre de Funàmbuls Catalunya 50'
18:30 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
18:30 Pau Portabella / Instants Catalunya 25'
18:45 Circ Pistolet / Quan no tocàvem de peus a terra Catalunya 15'
19:00 Capitan Maravilla / El sorprenent Mr. Wonderthing Madrid 45'
19:15 Zirkus Morsa / Le fin demain França 40'
19:15 Cia Pepa Plana / Suite Catalunya 40'
19:30 Cie le Petit Monsieur / Deux Secondes França 30'
19:45 Cia Alta Gama / Adoro Catalunya / Argentina 45'
20:00 Circ Pistolet / Quan no tocàvem de peus a terra Catalunya 15'
20:00 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
20:00 Circ Xic / Teatre de Funàmbuls Catalunya 50'
20:00 Escola de Circ Trampoline 2000 / Allez Hop França 40'
20:15 Varuma Teatro / Espectáculo Mínimo Andalusia 45'
20:30 Mencho Sosa / Football Show Argentina 45'
20:30 Indaco Circus / Rechazos y caídas Itàlia 40'
20:30 Zirkus Morsa / Le fin demain França 40'
23:00 La Trócola / Emportats València 45'
23:00 Rojo Telón / Soy ellas País Basc 50'
00:30 The Opposite Hand / Una ilusión de la Golconda Catalunya 20'
01:00 Toni Cayena / Concert Catalunya 90'
Sunday 16
Hour Company / Show Type Nationality Duration Site
10:30 Dracs Txiquis / Tamborinada Catalunya 30'
11:00 Cia Sabanni / Amb P de pallasso Catalunya 60'
12:00 Tallers de circ Viu i Riu / Taller de Circ Catalunya 120'
12:30 Circ Xic / Teatre de Funàmbuls Catalunya 50'
16:30 Escola de Circ de La Bisbal d’Empordà / Resum número Escola Circ 2016-2017 Catalunya 45'
17:15 Escola de Circ Trampoline 2000 / Taller i demostració d’acrobàcies França 45'
17:15 Máximo Óptimo / Mínimo Pésimo Madrid 50'
17:30 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
17:30 Mr. Spark / El Misteri de l’Interior Catalunya 30'
18:00 Cia Du’k’to i C&C Cia / In-confort Catalunya 55'
18:15 Circo e Dintorne / The Black Blues Brothers Itàlia 25'
18:15 Mr. Toons / Circonstancia Dinamarca 45'
18:15 Edu Manazas / Fuera de stock Saragossa 45'
18:30 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
18:45 Cia Eia / Espera Catalunya 40'
18:45 Madame Gaüc / Work in Progress Catalunya 20'
19:00 Capitan Maravilla / El sorprenent Mr. Wonderthing Madrid 45'
19:00 The Lol Brothers / Rock’n Roll Circus Shows Canadà 45'
19:00 Máximo Óptimo / Mínimo Pésimo Madrid 50'
19:30 Mr. Spark / El Misteri de l’Interior Catalunya 30'
20:00 Cia Guan Lu / La dona canó Catalunya 25'
20:00 Mr. Toons / Circonstancia Dinamarca 45'
20:15 Circo e Dintorne / The Black Blues Brothers Itàlia 25'
20:30 Máximo Óptimo / Mínimo Pésimo Madrid 50'
20:30 The Lol Brothers / Rock’n Roll Circus Shows Canadà 45'
20:30 Edu Manazas / Fuera de stock Saragossa 45'
20:30 El último veneno / Concert Catalunya 90'
20:30 Cia Eia / Espera Catalunya 40'
20:45 Cia Du’k’to i C&C Cia / In-confort Catalunya 55'
23:00 Tresperté / Oopart Andalusia 60'
* Provisional programme. May change both the timetable and the spaces where you do the shows.
This web site uses cookies. If there are still sailing we will consider that you are agreeing to its use. More information about cookies